admin

Szkolenie pt. „Planowanie przestrzenne – rewolucja”

Podkarpacka Okręgowa Izba Architektów RP w dniu 17 maja 2024 r. zorganizowała Szkolenie pt. „Planowanie przestrzenne – rewolucja”. Szkolenie dotyczyło rewolucji w planowaniu przestrzennym w związku z nowelizacją Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i wpływem wprowadzonych zmian na procesy inwestycyjne. Prelegentami byli przedstawiciele Stowarzyszenia Urbaniści Polscy:  Prezes SUP Małgorzata Przybysz-Ławnicka – Prezes oraz członek SUP Marcin Rosegnal z Urblex Sp. z o.o.

Read More

Relacja z seminarium

W dniach: 10–11 kwietnia 2024 r. odbyło się dwudniowe seminarium pt. „WYBRANE PROBLEMY PRAKTYKI PLANISTYCZNEJ” organizowane przez Stowarzyszenie URBANIŚCI POLSCY. Podczas seminarium uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczących dokumentów i procedur w planowaniu przestrzennym po nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (stan po 24 września 2023 r.), w tym cyfryzacji

Read More

Stowarzyszenie Urbanistów ZOIU zaprasza do wzięcia udziału w Seminarium pt.: „PROBLEMY PLANISTYCZNE – WIOSNA 2024”.

Stowarzyszenie Urbanistów ZOIU zaprasza do wzięcia udziału w Seminarium pt.: „ PROBLEMY PLANISTYCZNE – WIOSNA2024”, które odbędzie się w dniach 13-14  maja 2024 r. we Wrocławiu. Ponadto zaplanowano dla zainteresowanych studialną wędrówkę, która odbędzie się w niedzielę, 12 maja pt. „Waterfronty Oławy i Odry”. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: Stowarzyszenie Urbanistów ZOIU (suzoiu.pl)

Read More

Życzenia świąteczne

W tym pięknym czasie Wielkanocy życzymy dużo radości i spokoju. Niech te święta przyniosą do Waszych domów mnóstwo uśmiechu, ciepła i miłości. Wesołych Świąt! Zarząd Stowarzyszenia Urbaniści Polscy.

Read More

Od strategii rozwoju do planu ogólnego. Zintegrowane planowanie rozwoju w gminie

Instytut Rozwoju Miast i Regionów organizuje szkolenie online pt. „Od strategii rozwoju do planu ogólnego. Zintegrowane planowanie rozwoju w gminie”. Szkolenie rozpocznie się 13 lutego 2024 r. o godz. o 10:00. Więcej informacji i rejestracja pod adresem: https://szkolenia.irmir.pl/szkolenie/od-strategii-rozwoju-do-planu-ogolnego-zintegrowane-planowanie-rozwoju-w-gminie/

Read More

Rozporządzenie w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów.

W Dzienniku Ustaw z 2023 r. poz. 2758 opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów.   Rozporządzenie weszło w życie po dniu od ogłoszenia, czyli ‎23 ‎grudnia ‎2023 r., z wyjątkiem § 7 ust. 1 pkt 2 i 11 oraz ust. 3 pkt 4, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2026 r.

Read More

Święta, święta…

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku pragniemy serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę oraz złożyć Naszym Członkom, Przyjaciołom i Sympatykom moc gorących życzeń, zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności

Read More
Nowości wydawnicze